piątek, 10 maja 2013

Pojedynek nr 6

Witam Was w kolejnym, czyli szóstym już pojedynku :)

Ostatnim razem zaproponowałam Wam motyw "okienny" i osiem okładek do wyboru. Najwięcej Waszych głosów zdobyła okładka nr 1


Drugie miejsce zajęły dwie okładki, zdobywając po tyle samo głosów. To nr 7 ("Uliczka aniołów" Sheila Roberts) i nr 8 ("Cudowne życie Staśka i innych aniołów" Teresa Anna Aleksandrowicz).


Mam nadzieję, że w tym pojedynku będzie troszkę bardziej ekscytująco niż poprzednim razem. Szczególnie dla żeńskiej części naszej blogowej społeczności ;) A dlaczego? Z niżej przedstawionych okładek popłynie w Waszą stronę trochę testosteronu, ponieważ motywem przewodnim jest dziś mężczyzna. Tylko pamiętajcie, wybieramy najlepszą okładkę, a nie najprzystojniejszego faceta! :)  Gorąco zachęcam do głosowania!

motyw: mężczyzna

okładka nr 1

okładka nr 2

okładka nr 3

okładka nr 4

okładka nr 5

okładka nr 6

okładka nr 7

okładka nr 8

Okładka nr 9

Kilka słów o treści książek:

1. Marcin Ciszewski - "Upał"
Stadion Narodowy - miejsce ćwierćfinałowego meczu Polska-Niemcy. Sześćdziesiąt tysięcy kibiców, wśród nich kanclerz i premier. Idealny cel. Panuje nieznośny skwar, ulice Warszawy są pełne kibiców. Ci, którzy zamierzają rozpętać piekło, zrobią to teraz.
Podinspektor Jakub Tyszkiewicz nie ma łatwego zadania. To on odpowiada za bezpieczeństwo meczu. Problem w tym, że nie wiadomo, kto jest prawdziwym wrogiem. Czy narodowe bezpieczeństwo wymaga ofiar? Jak daleko mogą posunąć się tajne służby, aby zrealizować swoje cele? Kto decyduje o tym, co jest najlepsze dla interesu państwa?

 
2. Alex Garland - "Niebiańska plaża"
Bangkok pierwszy przystanek na wędrownym szlaku. Richard, spragniony przygód obieżyświat, zatrzymuje się na noc w podrzędnym pensjonacie. Spotyka tam pewnego Szkota, który w narkotycznym transie bredzi o jakiejś niebiańskiej plaży. Następnego dnia podcina sobie żyły, zostawiając Richardowi mapę z zaznaczoną drogą do plaży. Krążą o niej legendy wśród ludzi podróżujących po południowej i wschodniej Azji. Wyprawa w nieznane rejony Tajlandii jest dla wychowanego na filmach o Wietnamie Richarda pokusą i wyzwaniem. Szukał przygody, ale ta, którą znalazł, przerosła jego wyobrażenia.
  
3. Kevin Hearne - "Na psa urok"
Pierwsza księga trzytomowej serii o Atticusie O'Sullivanie, ostatnim druidzie i najśmieszniejszym bohaterze urban fantasy od czasów Harry'ego Dresdena Jima Butchera! Atticus O'Sullivan to gwiazda rockowa wśród magików - ten przystojny Irlandczyk to tak naprawdę ostatni z druidów. Polegając na swych nadprzyrodzonych mocach, wrodzonym sprycie i uroku osobistym, już od dwóch tysięcy lat ucieka przed pewnym celtyckim bogiem. Kiedy jednak w sennym miasteczku Tempe w Arizonie, gdzie się ostatnio zaszył, pojawia się ponętna bogini śmierci Morrigan, jako forpoczta celtyckiego panteonu, Atticus nie ma złudzeń - zanosi się na poważne kłopoty...
"Na psa urok" to pierwszy tom cyklu urban fantasy. Hearne wypełnia ten świat barwnymi postaciami. Jest tu gadający wilczarz irlandzki i wataha wilkołaków-wikingów, i piękna barmanka opętana przez hinduską boginię, wampir-prawnik i... polskie wiedźmy, którym udało się umknąć nazistom. Szalona mieszanka mitów i współczesności, bohater obdarzony ciętym dowcipem, niespodziewane zwroty akcji - to dość, by rozchichotany czytelnik przeczytał powieść jednym tchem.
 

4. Lars Kepler - "Hipnotyzer"
W środku grudniowej nocy psychiatrę Erika Marię Barka budzi telefon ze sztokholmskiego szpitala. Komisarz kryminalny Joona Linna prosi go o pilną pomoc – leczenie nieprzytomnego pacjenta, który doświadczył poważnego urazu. Ma nadzieję, że za pomocą hipnozy Erik będzie mógł komunikować się z chłopcem, umożliwiając policji przesłuchanie go. Dzięki temu może uda się ustalić, kto brutalnie zamordował jego rodziców i młodszą siostrę, a następnie znaleźć i ocalić starszą siostrę, zanim będzie za późno.
Jednak od ostatniego razu, gdy Erik praktykował hipnozę, minęło dziesięć lat, a psychiatra obiecał sobie, że nigdy do tego nie wróci. Powracające bolesne wspomnienia z tamtego czasu sprawiają, że decyduje się odmówić policji swojej pomocy. Gdy w końcu daje się jednak przekonać, zostaje uruchomiona seria nieprzewidzianych zdarzeń…

5. Joby Warrick - "Potrójny agent. Kret Al-Kaidy, który oszukał CIA"
Historia jednego z najgroźniejszych ataków Al-Kaidy od czasu 11 września. Grudzień 2009 roku. Afganistan. Spotkanie w tajnej bazie antyterrorystów CIA. Humam Chalil al-Balawi, jordański agent pracujący dla CIA, który przeniknął w szeregi Al-Kaidy, ma zostać nagrodzony za swoje dotychczasowe zasługi. Przez ostatnie miesiące przesyłał Amerykanom szokujące raporty wprost z serca organizacji terrorystycznej, dotarł na sam szczyt zbrodniczej siatki. Obiecał, że wystawi CIA najgroźniejszego wroga Ameryki – Osamę Bin Ladena. W CIA zacierali ręce. Nie wiedzieli jednak, że ich superszpieg został w międzyczasie zwerbowany przez wroga. Nie spodziewali się, że sami staną się celem ataku.

6. Noah Gordon - "Medicus"
Słynna powieść o balwierzu, który został wielkim lekarzem.
Anglia, XI wiek. Rob J. Cole, syn cieśli i hafciarki, po śmierci rodziców zostaje pomocnikiem wędrownego balwierza parającego się również leczeniem. Wykazuje nie tylko zapał do nauki, ale też ową szczególną wrażliwość, która pozwala "czytać" w chorym organizmie, dostrzegać w nim wolę walki lub chęć poddania się. Punktem zwrotnym w jego życiu staje się spotkanie z żydowskim lekarzem, którego kunszt odbiega od szalbierskich sztuczek średniowiecznych medyków. Odtąd każdym krokiem Roba kieruje jedno tylko pragnienie: dotrzeć do Isfahanu i zostać uczniem sławnego perskiego lekarza, Ibn Siny, w świecie zachodnim zwanego Awicenną.

7. Emmanuel Carrere - "Limonow"
Eduard Limonow – pisarz-łobuz, awangardowiec i skandalista, dysydent, enfant terrible rosyjskiej polityki, nacjonalista. Za działalność terrorystyczną i nielegalne posiadanie broni skazany na cztery lata więzienia. Zaintrygowany złożonością jego osobowości Emanuel Carrère napisał powieść, której wydanie zelektryzowało francuski rynek wydawniczy i odbiło się głośnym echem za granicą. Książka została wyróżniona prestiżową Prix Renaudot, a prawa do wydania zostały sprzedane do kilkunastu krajów.

8. Agnieszka Lingas-Łoniewska - "Zakręty losu. Braterstwo krwi"
Kontynuacja pierwszej części trylogii o braciach Borowskich. Opowieść o tym, że honor, rodzina i miłość są w stanie walczyć nawet z największym zagrożeniem.
Katarzyna i Krzysztof po otrzymaniu mafijnego ostrzeżenia starają się żyć normalnie. Lecz przecież mafia nie wybacza i nie zapomina. I wkrótce mecenas Krzysztof Borowski otrzyma propozycję nie do odrzucenia. Ale wówczas brat marnotrawny – Lukas, powróci. Aby zmierzyć się z dawnymi pobratymcami, a obecnie wrogami, aby rozliczyć przeszłość i dokonać zemsty. Lecz nie wie, że na swojej drodze spotka kogoś jeszcze. Ją. Kobietę po przejściach, potrzebującą pomocy. Czy odnajdzie w sobie resztki człowieczeństwa? I czy Lukas potrafi naprawdę kochać?
Pasjonująca opowieść o odkupieniu win, braterstwie i wielkiej miłości. Bo każdy zasługuje na jeszcze jedną szansę. Czasami ostatnią.


9. Jeremy Clarkson -"Świat według Clarksona. Na litość boską!"
Z części 3. "Świata według Clarksona" dowiecie się między innymi:
- jak zachować wieczną młodość;
- dlaczego za nadciągający upadek naszej cywilizacji odpowiada YouTube;
- czym należy się kierować, wybierając miejsce na wakacje;
- jakie zwierzę najlepiej (i najtaniej) trzymać w domu;
- czy kobiece pończochy są w stanie zapobiec zdziczeniu mężczyzny;
- na czym polega problem z Ameryką.
Czy wiedzieliście, że Clarkson to najpunktualniejszy człowiek na świecie? A słyszeliście może o jego tajemniczej szafie i jej zawartości? Część 3. "Świata według Clarksona" to nie tylko kolejny, śmiały i kontrowersyjny manifest filozofii życiowej miłośnika szybkich samochodów, perkusisty amatora i przeciwnika angielskich pubów. To również pełna humoru i rozbrajających komentarzy lektura, która sprawi, że będziecie pękać ze śmiechu. A gdy już skończycie się śmiać, dojdziecie do wniosku, że... Clarkson rzeczywiście ma rację!

Opisy pochodzą ze strony lubimyczytać.pl 

21 komentarzy:

  1. Wybieram okładkę nr 4. Iście hipnotyzująca...

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten zestaw u mnie ratuje tylko Hipnotyzer:) Najgorsza jest dwójka.

    OdpowiedzUsuń
  3. Waham się pomiędzy 5 a 7 i wybieram jednak 7. Chociaż jestem przeciwna paleniu papierosów przez facetów również.)

    OdpowiedzUsuń
  4. Głosuję na okładkę nr 6. Okładki, na których są panowie z papierosami i z mieczami, nie mają u mnie szans.

    OdpowiedzUsuń
  5. Najbardziej przemawia do mnie Hipnotyzer z okładką nr 4

    OdpowiedzUsuń
  6. Nie umiem się zdecydować między 1 i 8 :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Okładki nr 4 i 7 podobają mi się najbardziej :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Zdecydowanie 4! Okładka "Hipnotyzera" ogólnie jest niesamowita. Te oczy... Mrrrr.

    OdpowiedzUsuń
  9. Chyba będę w mniejszości, ale zdecydowanie wybieram okładkę nr 3! :) A i sama powieść wydaje się być bardzo ciekawa.

    OdpowiedzUsuń
  10. Hipnotyzer z okładki nr 4 całkowicie mnie zahipnotyzował:)

    OdpowiedzUsuń
  11. Jestem za okładką numer 8 :D

    OdpowiedzUsuń
  12. Wybieram okładkę nr 4.

    OdpowiedzUsuń
  13. Głosuję na : 4, 5, 8. Ciężko się zdecydować, ale 4 na 1szym miejscu.

    OdpowiedzUsuń
  14. Najbardziej przemawia do mnie "Limonow":)

    OdpowiedzUsuń